Who’s Who

HUNGERFORD STAFF      2017-18

Leadership Team:
Head: Brian Bench
Deputy: Jo Lambert
Head of EYFS: Caroline Patrick
Head of Upper School: Deborah Bolton
Bursar: TBC

Admin Team:
School: Linda Kettley, Lisa Wilson, Kelly Baker
Finance Officer:Elizabeth Bloch
Goodinge Site:  Tracey Scully

Bright Start Children’s Centre:
Bright Start Early Childhood Co-ordinator: Coral Jepson
Bright Start Engagement Workers: Sadia Farah, Scilla Pudah
Bright Start Crèche Workers:  Rika Murphy, Asma Bouhalkia
Islington Family Support Workers: Al Patel, Lucy Jenkins

Goodinge Nursery Site:
Under 5’s Service Co-ordinator: Elisha Crawford – Webley
Baby Room: Margi Hamilton (Rm Co.), Salma Gani, Jessica Begum
Toddler Room: Jia-Shan Ruan (Rm Co.), Evelyne Mampa, Joe Groves
Ladybird Class: Jim Pang (Teacher)  Sharon Browne,  Stefania Cacciavillani, Suzan Tokegzer, Marcia Henry
Across Room Staff: Derya Yadirgi, Ardiana Hate, Canan Uzuner, Jenny Serrano Candia, Shabana Ullah
Islington Family Support Workers: Al Patel, Lucy Jenkins
Catering Manager: Felixcia H. Margai

Hungerford School Site:
Caterpillar Class: Serena Massouras (Teacher), Monika Mehra,
Jean McGrath, Alessia Oglina

Penguins Class: Michelle Myrvold (Teacher), Natasha Ellis

Class 1W: Emma Witt (Teacher)
Class 1D: Kim Dollery  (Teacher)

Class 2L: Kandy Lee Lewis (Teacher)
Class 2H:  (Teacher)

Class 3N: Jennifer Newman (Teacher)
Class 3G: Georgina Georgiou (Teacher)

Class 4Mc: Catherine McLaughlin  (Teacher)
Class 4M: Rob Myrvold (Teacher)

Class 5B: Sharon Bradley (Lisa Rocque covering) (Teachers)
Class 5M: Casilda Fanus (Teacher)

Class 6H: Molica Hackshaw(Teacher)
Class 6M: Anna Affram (Teacher)

PPA Teachers:  Anna Trollope,

TAs: Clive Nero, Tracy Walden, Julie Warren, Mesha Morris, Shona Murray, Valerie Craig, Louise Geraghty, Charlene Jackson, Yvette Alleyne, Cherelle Auguste, Traci Batten, Karen Chandler, Claire Ansley

LSAs: Christina Stylianou, Abida Sultana, Asana Lloyd, Emily Rose Martin, Roshonara Miah, Caroline Benford, Susan Clifford, Theresa Corr, Jane Ellis, Zehra Hussein, Jasmine Ayonoadu

EMAS Team: Paul Atkin (Teacher), Zeba Rashid, Angela Volpe, Sahra Mohmoud, Jali Ahmed,

SEN Team: Liz Bernard (SENCo & Teacher),  Beverley Langlais, Orjeta Devishi, Amanda Fordham, Molly Gorell-Barnes, Tania Kaczykski (Private Consultant)

Music Teachers: Ellie Lovegrove, Danniella Jalowiecka

Meal Supervisors: Maxine Liddiard – Spaans,  Sharon Westley , Michelle Jansz,

Cleaning Team: Tracy Hester (Head Cleaner),  Alicia Silva, Hasnuhana Khanam, Angela Mewitt, Michelle Bretao

Premises Manager:     Frank Edmead                  Catering Manager: Tracy Hester.